[Rozmiar: 67648 bajtów] [Rozmiar: 67648 bajtów]

PARAFIA ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO
w Dąbrowie GórniczejStrona główna


Historia parafii

Patron parafii

Duszpasterze

Porządek nabożeństw

Grupy w parafii

Informacje
duszpasterskie


Z życia parafii

Galeria

Kancelaria

Kontakt

27.10.2016 - "Święci nie straszą" - Bal Świętych dla dzieci

"Święci nie straszą"- pod takim hasłem po raz czwarty odbył się Bal Świętych w parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej. Dzieci przebrane były za swoich patronów lub ulubionych świętych. W tym roku najczęściej wybieranym był św. Masymilian – patron naszej parafii.
Rozpoczęliśmy tradycyjnie modlitwą różańcową i śpiewem, po czym ruszyliśmy na parkiet. Wspólne tańce przeplatane zabawami, dawały wszystkim wiele radości - bo przecież każdy święty chodzi uśmiechnięty! W przerwach czekało na dzieci małe co-nieco: ciasta, ciastka i inne pyszności przygotowane przez kochane Mamy.
Na koniec rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy strój. Był to ciężki wybór, gdyż wszyscy święci wyglądali cudownie. Jednak ostatecznie wytypowanych zostało troje zwycięzców, na których czekały drobne nagrody.
Bal miał na celu ukazanie piękna Uroczystości Wszystkich Świętych. Pokazywał, że droga do świętości nie musi być szara czy ponura, albo tylko dla dorosłych. Była to jednocześnie alternatywa dla rodziców, którzy nie chcą by ich dzieci uczestniczyły w zabawach Halloween i przebierały się za kościotrupy, czarownice i inne straszydła. Nie chcemy wspierać obcej nam Polakom tradycji, która nawiązuje do różnych duchowych zagrożeń i sekt.
Cieszymy się, że i w tym roku wzięło udział w balu sporo dzieci. Każdy z nich miał okazję nie tylko dobrze się bawić, ale w pewnym sensie "spotkać" się ze świętością podobnych nam ludzi. Zapraszamy więc znów za rok!

Magdalena Sierka
Zdjęcia: Małgorzata Boroń