AKTUALNOŚCI:

IV Niedziela Wielkanocna
21 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej : kapłaństwa i zakonu.

O godz. 17:00 w naszym kościele wielkanocne nabożeństwo pn. Droga Światła ( Via Lucis ). To przeżywanie 14 stacji – spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami, służące zgłębianiu tajemnic paschalnych. Serdecznie zapraszamy.

Od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową i wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa grzechy popełnione w świecie, Europie, w rodzinach, Parafii i Ojczyźnie.

Trzecia niedziela miesiąca – Niedziela Daru Serca dla naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni – serdeczne Bóg zapłać !

2. W bieżącym tygodniu :

* we wtorek ( 23 IV ) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

* w czwartek ( 25 IV ) – święto świętego Marka, Ewangelisty.
Od godziny 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się 23 kwietnia ( wtorek ) po Mszy św. wieczornej w salce na plebanii.

4. W sobotę, 29 kwietnia 2024 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.
Rozpoczęcie o godz. 9.30. Msza święta o godzinie 11:30.