AKTUALNOŚCI:

XXIX Niedziela zwykła
20 X 2024 r.

1. Dzisiaj wraz z całym Kościołem rozpoczynamy Tydzień Misyjny – czas, w którym modlimy się za misjonarzy oraz przypominamy sobie prawdę o tym, że cały Kościół jest ze swej natury misyjny, a każdy człowiek ochrzczony ma swój udział w misyjnym dziele Kościoła. Taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

W Parafii Chrystusa Króla o godz. 12:00 Msza święta dziękczynna za Pielgrzymkę Zagłębiowską w ramach naszego dekanatu.

2. Nabożeństwa Różańcowe – codziennie o godz. 17:15.

3. W bieżącym tygodniu :

* jutro, w poniedziałek ( 21 X ) o godz. 18:30 – Spotkanie Kręgu Biblijnego – w salce budynku parafialnego.

* we wtorek ( 22 X ) – św. Jana Pawła II, Papieża.

4. Zapraszamy na Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski, która odbędzie się z piątku na sobotę 25-26 października 2024 r. w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu.

Rozpoczęcie o godz. 21:00, o północy Msza święta. Zakończenie o godz. 3:00.

5. W najbliższą niedzielę ( 27 X ) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy – przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę do tyłu ( z godziny 3.00 na 2.00 ).

6. „Bal Wszystkich Świętych” – Każdy może być święty". Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej 28 października 2024 r. ( poniedziałek ) w godzinach od 18:00 – 20:00.

O godz. 17:15 – różaniec w kościele, następnie przejście do salek budynku parafialnego.

Dziecko przebiera się za ulubionego świętego lub swojego patrona. Zapisy u pań katechetek, w kancelarii lub zakrystii; wpisowe – ciasto lub ciastka.

W czasie trwania „Balu Wszystkich Świętych” tańce przy muzyce, zabawy, quizy, śpiew, agapa - czyli poczęstunek, konkurs na najładniejszy i najciekawszy strój świętego.

7. Zbliża się czas Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Pamiętając o miejscach spoczynku ciał naszych bliskich nie zapomnijmy o naszej uroczystej modlitwie Kościoła za naszych bliskich zmarłych, prosząc o ich życie wieczne w niebie oraz polecając ich we Mszy świętej i w modlitwie wypominkowej.

W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki : oktawalne, kwartalne, półroczne oraz roczne.
Wypominki oktawalne od 2 – 9 listopada o godz. 17:15.

8. Spotkania ministrantów i lektorów – w soboty o godz. 10:00.