AKTUALNOŚCI:

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 14. 08. 2022 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii ku czci świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Marcin Kruszak.

2. W bieżącym tygodniu :
* jutro, w poniedziałek, 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Porządek Mszy świętych niedzielny : godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00 i 18:00. Po Mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
* w środę, 17 sierpnia – św. Jacka, kapłana. W środę, 17 sierpnia o godz. 18:00 – Msza święta zbiorowa za zmarłych przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje zbiorowe
* w sobotę, 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

3. Msza św. ZBIOROWA – z okazji roczków, urodzin, imienin, jubileuszy – za tydzień, 21 sierpnia o godz. 10:30.

4. Najbliższa, trzecia niedziela miesiąca – to Niedziela Daru Serca dla naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni – serdeczne Bóg zapłać !

5. Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę wyruszy z Będzina Syberki 23 sierpnia.
Zachęcamy do udziału. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Nocleg 1 – w Zendku, w Szkole lub pod namiotem ( obok Szkoły ), nocleg 2 – w Starczy – w Szkole.

6. W kancelarii parafialnej porządek – w a k a c y j n y :

Kancelaria parafialna czynna : we wtorki i czwartki : w godz. 16:00 – 17:30;
w piątki : w godz. 9:00 – 10:00.

7. Pamiętajmy o modlitwie i udziale we Mszy świętej podczas wakacji.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.